בדיקת מהירות אתר

אנחנו חיים בעידן שבו הכל נגיש, כמות המסרים שאנחנו חשופים אליהם ביום לא ניתנת לספירה, ומה שלא מגיע באופן מיידי לא מעורר עניין. אם יש לכם אתר אינטרנט, אתם ודאי מבינים את חשיבות מהירות האתר.

ראשית, לקוחות שנתקלים בדפים שנטענים זמן רב מידי עשויים לעזוב את האתר. שנית, מנועי החיפוש ובראשם גוגל לא מקדמים אתרים איטיים לראש תוצאות החיפוש. במילים פשוטות יותר: אתר מהיר = יותר מכירות.

על מנת לפנות לקהל יעד המתאים לעסק שלך, התוכן חייב להיות מוצג במהירות האפשרית, האתר חייב להגיב מהר והדפים צריכים להטען במהרה.

מה משפיע על מהירות האתר?

אם נניח בצד לרגע את מהירות האינטרנט של הגולש עצמו, ישנם כמה דברים שיכולים להשפיע על המהירות שנמצאים בשליטתך.

אחסון: לאחסון עצמו יש מאפיינים משתנים כמו המיקום הפיזי של השרתים, חומרה, אופטימיזציה וכדומה. לכן, בעת בניית האתר, אם יש משהו שלא כדאי להתפשר עליו הוא בחירת שרת שיבטיח פעילות יעילה.

מבנה אתר: יש דרכים רבות וביניהן פלטפורמות ומערכות ניהול שונות שמאפשרות לבנות אתר בלי הרבה מאמץ. קיימים תוספים ואפשרויות שונות שמשפיעים על טעינת האתר ולכן כדאי לבדוק את האופציות ולבחור בחוכמה מערכת ניהול שתאפשר לאתר לתפקד במהירות.

קודים: בזמן פיתוח האתר חשוב לזכור שקוד כבד יכול לפגוע בתפקוד ובטעינה.
זכרון מטמון: זכרון המטמון מאפשר שליפה מחודשת ומהירה של מידע מסוים שהופק קודם לכן. כלומר, הוא משפיע מהביקור השני באתר מסוים.

מדיה: באתרים עם מדיה ותמונות רבות לא כדאי להעלות תמונות כבדות אלא להקטין אותן לרזולוציית המינימום האפשרית ולדחוס אותן בלי לפגוע באיכות.

איך אפשר לשפר את המהירות?

יש שני דברים עיקריים שניתן לעשות כדי לשפר את מהירות האתר.

הראשון, הוא להקטין את מספר הבקשות HTTP בדף. אם לדוגמה, בדף אחד יש 10 תמונות, הדפדפן שולח 10 בקשות HTTP על מנת לקבל את כולן. במשך כל הזמן שהדפדפן שולח בקשות הדף לא מוצג, ולכן כדאי להקטין את מספר הבקשות שדף ספציפי מייצר.

השני, הוא להקטין את מספר התוספים. כלומר, אם יש לך תוספים באתר, כדאי לערוך בדיקה כדי לבדוק שכולם הכרחיים, כיוון שתוספים רבים מידי מאטים את האתר. תוספים שלא נמצאים בשימוש כדאי לכבות או להסיר לחלוטין מהאתר. כמו כן, תוספים שמאטים את הטעינה אפשר להחליף בתוסף עם אותן יכולות.

קיימות עוד הרבה אפשרויות לשפר את מהירות האתר, שיש לבחון לאחר שימוש באחד הכלים הבאים:

https://testmysite.withgoogle.com/intl/en-gb

https://speedom.co.il/

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=iw

לכל אחד מהכלים האלו תובנות שונות, ציונים והצעות לייעול האתר.

לסיכום, בדיקת מהירות אתר היא הכרחית לאופטימיזציה של מנועי חיפוש ובעיקר לשימור הלקוחות בתוך האתר. זוהי בדיקה שיש לערוך כל כמה זמן, בעיקר אם האתר שלך דינמי. חשוב לזכור: אתר מהיר = יותר מכירות.